Bordo golijada u Sanskom Mostu

Po oblačnom vremenu i slaboj kiši koja je nakvasila teren stadiona ‘Podgrmeč’, koji je okupiralo 500 gledalaca, u Sanskom Mostu je odigrana utakmica šesnaestine finala fudbalskog Kupa Bosne i Hercegovine. Susreli su se FK Podgrmeč i FK Sarajevo, a bordo ekipa je odnijela visoku pobjedu 2-7.

FK Podgrmeč 2-7 FK Sarajevo (Sanski Most, 17. septembar 2013)

Prvi su zaprijetili domaćini u 2. minuti. Nakon ubacivanja iz kornera Ališić šutira pored gola. Dvije minute kasnije su uslijedila dva kornera za Sarajevo, ali bez veće prijetnje po gol Kaltaka. U 7. minuti dobra prilika za Sarajevo. Na povratnu loptu Cimirota, Tadejević šutira preko gola. Igrala se 11. minuta kada je Komazec izveo slobodni udarac. U šesnaestercu je pronašao Trivunovića, koji nije najbolje zahvatio loptu. U 17. minuti Radovac odlično šutira sa 18 metara, ali golman Podrgrmeča je na visini zadatka.

Igrala se 22. minuta kada je Komazec izveo slobodni udarac sa 30 metara. Njegov šut završava iza leđa golmana Podgrmeča za 0-1. U 26. minuti već je 0-2 za Sarajevo. Egzekutor je Osmanagić. Todorović sjajno prolazi po desnoj strani, oslabađa se svog čuvara i ubacuje u šesnaesterac. Osmanagić natrčava na loptu i pogađa. Podgrmeč dolazi u svoju drugu priliku na utakmicu tek u 38. minuti, kada Hasić šutira, ali Bandović je siguran.

Drugo poluvrijeme počinje novim zgoditkom. Igrala se 46. minuta kada Todorović zabija za 0-3. U 54. minuti Šadić iz slobodnog udarca. smanjuje na 1-3. Puzigaća odlično centrita u 58. minuti ali Todorović nije uspio najbolje zahvatiti loptu. U 67. minuti na sceni je ponovo Komazec, koji nakon centaršuta pogađa za 1-4. U 69. minuti u listu strijelaca se upisuje i Tadejević sjajnim šutom s vrha šesnaesterca. Rezultat je 1-5.

Podgrmeč uspjeva ubaciti još jednu loptu u mrežu gostiju u 76. minuti. Gol ponovo dolazi nakon slobodnog udarca, a strijelac je Jurić za 2-5. U 86. minuti Komazec je ponovo neumoljiv. Puzigaća sjajno centrira, a Komazec glavom pogađa za svoj današnji hetrik. Rezultat je 2-6. Konačan rezultat postavlja Bojan Puzigaća u 90. minuti. Puzigaćin šujt je zapečatio susret rezultatom 2-7 i sasvim sigurnim prolazom FK Sarajeva u osminu finala Kupa BiH.

FK Podgrmeč 2:7 FK Sarajevo (Sanski Most, 17. septembar 2013)