Bordo kanonada u Trebinju

Nakon što su odigrana prva četiri susreta 7. kola Premijer lige BiH u sezoni 2012/13, postignuti su sljedeći rezultati: Leotar – Sarajevo 0:3, Zvijezda – Čelik 1:0, Travnik – Gradina 2:0, Velež – GOŠK 1:3.

Ivan Sesar
Ivan Sesar: Najzaslužniji za sjajan rezultat u Trebinju
Fudbaleri FK Sarajevo nastavili su pobjednosni niz upisavši šestu uzastopnu pobjedu u ovoj sezoni. Bordo tim je protutnjao Trebinjem savladavši Leotar sa više nego ubjedljivih 3-0.

Prvu priliku imao je Tatomirović u 12. minuti, ali je šutirao preko gola. Šest minuta kasnije Sarajevo je moglo do vodstva. Husejinović je idealno proigrao Suljića koji izlazi sam pred golmana Leotara, ali Milenković je bio uspješniji. Domaći su odgovorili nakon pola sata igre. Ponjević je s lijeve strane dobro centrirao, a Radivojević glavom šutirao preko gola.

Sarajevo je u vodstvo došlo u 38. minuti. Sesar je izveo korner, odbrana Trebinjaca zaboravila je na Hadžića, koji usamljen sa pet metara glavom matira Milenkovića. Do kraja poluvremena domaći su uspjeli organizovati još jedan ozbiljan napad, kada je pokušao Radivojević, ali promjene rezultata nije bilo.

Leotar je u drugo poluvrijeme ušao agresivnije. Prvu priliku imali su već u 47. minuti kada Radivojević centrira, Filipović šutira glavom, a Bandović sjajnom intervencijom spašava gol Bordo ekipe.

Iako su domaći imali terensku inicijativu, Sarajevo je u 68. minuti udvostručilo prednost. U domaćem šesnaestercu kombinovali su Hadžić i Suljić, a ovaj drugi pospremio je loptu iza leđa nemoćnog Milenkovića.

Leotar se već u narednom napadu mogao vratiti u igru, ali je Jankovićev udarac zaustavio Bandović.

Konačna presuda dolazi u 71. minuti kada Sesar ponovo odlično ubacuje iz kornera, a usamljeni Hadžić iz neposredne blizine neometan šalje loptu u mrežu nemoćnog Milenkovića.