Bosna rutinski sa Hercegovcem

KK BosnaRezultatom 78-62, na gostujućem parketu, savladana je još jedna prepreka na Bosninom putu ka tituli.

Pobjedom u Bileći, košarkaši Bosne ostvarili su četvrti uzastopni tijumf i pokazali kako se u tim vratio pobjednički mentalitet, koji će našem prvaku biti neophodan u završnici prvenstva.

Domaćin Hercegovac je Bosni uspio parirati samo u prvom poluvremenu, pa su “studenti” na poluvrijeme otišli sa prednošću od samo 2 poena razlike.

Situacija se promijenila početkom drugog dijela, kada Bosna pokazuje zašto je došla u Bileću i postepeno povećava prednost.

U posljednji period utakmice Sarajlije ulaze sa 7 poena viška i ne posustaju, da bi na kraju utakmicu završili uvjerljivom pobjedom od 16 razlike.

Najbolju partiju u redovima BH prvaka pružio je Elvir Ovčina, koji je ostvario double-double učinak od 17 poena i 10 skokova, a pratili su ga čorđević sa 15 poena i nepogrešiv iz slobodnih bacanja, te Vučurović sa 13 poena. Ivana Ivanovića trener Vukoičić je odmarao u ovoj utakmici, pa su više prostora u igri dobili Avdić, čurasović i Hajrić.

Kod domaćina najraspoloženiji su bili Goranović sa 17, Janjušević sa 15 i Jojić sa 14 poena, ali puno kvalitetnija ekipa Bosne nije dozvolila iznenađenje, pa će protiv Borca, u srijedu, tražiti petu uzastopnu pobjedu u Ligi 8.