Adnan Redžović postao evropski prvak

Adnan RedžovićAdnan Radžović je sinoć osvojio titulu evropskog kick box prvaka u u teškoj kategoriji po K1 pravilima u (WKA).

U glavnom meču borilačke priredbe “Noć gladijatora”, u organizaciji kluba borilačkih sportova “Gladijator” iz Sarajeva, među konopcija “gladijatorske arene” sarajevskog Doma mladih naš borac je sasvim zasluženo savladao Grka Stavrosa Anastasiadisa, jednoglasnom odlukom sudaca – 3:0. U trećoj rundi, Anastasiadis se čak našao i na podu.

Adnan Redžović je višestruki prvak Bosne i Hercegovine u boksu, kick boxu i full contact-u. Do sada mu je najveći uspjeh bila titula “Kralj Koloseuma” u disciplini K1, koju je osvojio 2003. godine u Sarajevu. Učesnik je svjetskih i evropskih prvenstvima u kick boxu na kojima je osvajao medalje.