Eldina Maslo, juniorska prvakinja Evrope

Eldina MasloPrvi dan takmičenja na 37. Evropskom karate prvenstvu U-21, koje se održava u Izmiru (Turska), reprezentacija Bosne i Hercegovine je osvojila jednu zlatnu i dvije bronzane medalje.

Titulu evropske prvakinje u juniorskoj konkurenciji osvojila je šesnaestogodišnja Eldina Maslo, članica Karate kluba Bošnjak iz Konjica, u kategoriji do 53 kilograma, koja je ovaj uspjeh ostvarila u pet borbi.

Bronzane medalje su osvojile juniorke Aida Fišić, također članica KK Bošnjak, u kategoriji do 59 kilograma, te kadetkinja Iva Klepić iz mostarskog KK Neretva, u kategoriji do 47 kilograma.

Eldina Maslo i Aida Fišić su u novembru prošle godine bile bronzane na Svjetskom prvenstvu za juniorke, održanom u Maroku.

Sutra su na programu borbe u konkurenciji mlađih seniora i seniorki do 21 godine, a Bosnu i Hercegovinu će predstavljati Marinko Raić u kategoriji do 68 kilograma, Nermin Potur u kategoriji do 78 kilograma, Adnan Ibrić, u kategoriji iznad 78 kilograma, Una Halilagić, u kategoviri do 53 kilograma, Lana čidić u kategoriji do 61 kilograma i Amila Fazlić u kategoriji do 60 kilograma.