FK Sarajevo: Kup je naš!

Fudbalski klub Sarajevo je pobjedom i u drugom finalnom meču protiv zeničkog NK Čelik došao do naslova pobjednika KUP-a Bosne i Hercegovine.

FK Sarajevo, pobjednik KUP-a BiH 2013/2014

Nakon pobjede u prvom meču (2:0), ekipa s Koševa je u drugom meču zabilježila odličnih 3:1, protiv zeničkog Čelika. Ukupnim rezultatom 5:1 FK Sarajevo je osvajač trofeja KUP-a BiH za sezonu 2013/2014.

FK Sarajevo,  pobjednik KUP-a BiH 2013/2014 (Sarajevo, 23. maj 2014, foto: Davorin Sekulić)
FK Sarajevo, pobjednik KUP-a BiH 2013/2014 (Sarajevo, 23. maj 2014, foto: Davorin Sekulić)

Pred 10.000 gledalaca na sarajevskom olimpijskom stadionu ‘Asim Ferhatović Hase’ prvo poluvrijeme je odigrano tvrdo sa nekoliko izglednih šansi bordo tima.

FK Sarajevo, pobjednik KUP-a BiH 2013/2014 (Sarajevo, foto: Sanjin Hadžić)

Sarajlije su povele u 67. minuti golom Velkoskog, koji je nakon sjajne akcije i solo prodora Cimirota zabio za vodsvo.

U 70. minuti Puzigaća je na dodavanje Trivunovića pogodio za 2:0.

U 82. minuti Dupovac griješi, a Mešanović koristi priliku i gađa za 2:1, da bi već u sljedećoj akciji Todorović asistirao Bilbiji za konačnih 3:1.