Andres IniestaZavršnica za infarkt, kontraverzni sudac Ovrebo, Chelseava bunker igra, eurogolovi Essiena i Inieste su označili drugu polufinalnu utakmicu u Londonu.

Prvo poluvrijeme je proteklo potpunom dominacijom Barcelone, barem prema posjedu lopte jer nisu imali niti jedne ozbiljnije prilike, dok je Chelsea isključivo iz kontri zaprijetio u nekoliko navrata.

Essien ledi lica Barcinih navijača, remekdjelom u 9 minuti, kada odbijenu loptu savršenim volejem smješta pod samu prećku Valdesovog gola. Gol kakav se ne viđa često.

Essien 1-0

Drogba je imao sjajan šut direktno na gol sasvim s lijeve strane iz slobodnog udarca, nakon starta Alvesa na Maloudi, ali Valdes odlično reaguje.

Na strani Barcelone je osim nekoliko poluprilika zabilježen jedan žuti karton za Alvesa, koji faulira Cole-a.

Ni drugo poluvrijeme nije ponudilo ništa drugačiji odnos snaga. Barcelona drži loptu u nogama, Chelsea kontrama pokušava. Drogba je imao sjajnu šansu ali Valdesova desna noga ne dopušta promjenu rezultata.

Kad je gotovo svima bilo jasno da Barca nema izgleda za finale, Iniesta ne misle tako i u 93. minuti zabija sa vrha šesnaesterca za 1-1, nakon dodavanja Messija, čime odvodi Barcelonu u finale Lige prvaka.

Iniesta 1-1

Nekoliko kontraverzih sudačkih odluka oko navodnih jedanaesteraca, nepravednog crvenog kartona za Abidala će zasigurno biti teme razgovora narednih dana.

Crveni karton za Abidala

Učesnici rimskog finala, 27. maja 2009. godine su Manchester United i Barcelona.