Kraj evropskog sna za Bosnu

RK BosnaVečeras je u dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu švajcarski Kadetten Schaffhausen porazio ekipu Bosna Sunce Osiguranja rezultatom 30:26 (poluvrijeme 19:14).

Time su Švajcarci osigurali plasman u polufinale EHF Kupa Pobjednika Kupova, čime ponovljaju svoj prošlosezonski uspjeh.

Gosti su odlično otvorili meč i već u 5. minuti imali prednost od 5:1, da bi naš šampion, uprkos velikoj želji i zalaganju na odmor otišao sa -4.

Sve što je naš tim predvođen izvrsnim Adnanom Šabanovićem na golu u nastavku uspio uraditi je smanjenje prednosti gostiju na -2, ali više od toga nije išlo.

Ukupnim rezultatom 57:48 Kadetten Schaffusen je obezbijedio svoje mjesto u žrijebu polufinalnih parova koje će se u utorak, 7. aprila 2009. održati u Beču.