Nikola Komazec odveo Sarajevo na vrh tabele

Konačno su navijači FK Sarajeva, nakon loših nastupa njihovih ljubimaca u Evropi i blijedih igara u prva četiri kola Premijer lige BiH, u petoj ovosezonskoj utakmici, u kojoj je gostovao zenički NK Čelik.

Koševski stadion pred početak utakmice 5. kola Premijer lige BiH (Sarajevo, 24. august 2013)

Susret je počeo ispitivanjem snaga, a bordo momci dolaze u priliku već u 18. minuti, kada Suljić upošljava Amera Osmanagića, koji s desetak metara nije napravio potrebno. Osmanagić ubrzo proigrava i heroja ovog susreta, Nikolu Komazeca, koji šuta sa 20 metara zamalo pored gola golmana Adilovića.

Do kraja prvog poluvremena pokušavaju Suljić i Komazec, da bi pred sami odlazak na odmor Koševo proključalo, kada Mario Tadejević ubacuje loptu sa strane, a Komazec sjajnim volejem sa sedam metara zabija za vodstvo bordo tima od 1-0. Reklo bi se, gol u pravi trenutak.

Nikola Komazec, junak utakmice 5. kola Premijer lige BiH (Sarajevo, 24. august 2013)

Drugo poluvrijeme je krenulo u opuštenijoj atmosferi. Igrao se 63. minut kada Zeničani prijete preko Dedića, čiji udarac glavom nije bio težak zadatak za Bandovića. Desetak minuta kasnije Vule Trivunović je neprecizan, a u 75. minuti Komazec ponovo diže Koševo na noge, kada na još jedno ubacivanje Tadejevića glavom zabija za 2-0.

Igrala se 77. minuta kada je Adilović prinuđen po treći put vaditi loptu iz svoje mreže, a egzhekutor je bio Asmir Suljić, koji je rezantnim šutem s desetak metara uspio pogoditi mrežu s unutrašnje strane za konačnih 3-0.

FK Sarajevo 3-0 NK Čelik (Sarajevo, 24. august 2013)

Nakon subotnjeg susreta FK Sarajevo je izbilo na čelo premijerligaške tabele, gdje će i ostati barem do kraja preostalih susreta 5. kola Premijer lige BiH.