Sarajevo, Olimpic i Željo počinju novu sezonu u Sarajevu

Danas je u Vogošći obavljen žrijeb parova za novu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine, koja počinje 2. augusta 2014. godine.

Premijer liga Bosne i Hercegovine u sezoni 2014/2015 igraće se Brazucama, oficijelnim loptama Svjetskog prvenstva u Brazilu
Premijer liga Bosne i Hercegovine u sezoni 2014/2015 igraće se Brazucama, oficijelnim loptama Svjetskog prvenstva u Brazilu

Žrijeb je htio da Sarajevo i Željezničar svoje prve utakmice u novoj sezoni odigraju na domaćem terenu. Bordo tim će ugostiti Zvijezdu, a Plavi će igrati odigrati mali gradski derbi sa Olimpicom na Otoci.

Učesnici PL BiH u sezoni 2014/2015

01. HŠK ZRINJSKI (Mostar)
02. NK ŠIROKI BRIJEG (Široki Brijeg)
03. FK SARAJEVO (Sarajevo)
04. FK ŽELJEZNIČAR (Sarajevo)
05. FK VELEŽ (Mostar)
06. FK BORAC (Banja Luka)
07. NK ČELIK (Zenica)
08. FK OLIMPIC (Sarajevo)
09. NK VITEZ (Vitez)
10. FK RADNIK (Bijeljina)
11. FK MLADOST (Velika Obarska)
12. NK Travnik (Travnik)
13. FK SLAVIJA (Istočno Sarajevo)
14. NK ZVIJEZDA (Gradačac)
15. FK SLOBODA (Tuzla)
16. FK DRINA (Zvornik)

Raspored jesenjeg dijela sezone PL BiH 2014/2015

1. kolo:

Mostar: Velež – Drina
Bijeljina: Mladost – Borac
Sarajevo: Sarajevo – Zvijezda
Travnik: Travnik – Sloboda
Zenica: Čelik – Vitez
Sarajevo: Olimpic – Željezničar
Široki Brijeg: Široki Brijeg – Radnik
Istočno Sarajevo: Slavija – Zrinjski

2. kolo:

Zvornik: Drina – Zrinjski
Bijeljina: Radnik – Slavija
Sarajevo: Željezničar – Široki Brijeg
Vitez: Vitez – Olimpic
Tuzla: Sloboda – Čelik
Gradačac: Zvijezda – Travnik
Banja Luka: Borac – Sarajevo
Mostar: Velež – Mladost

3. kolo:

Bijeljina: Mladost – Drina
Sarajevo: Sarajevo – Velež
Travnik: Travnik – Borac
Zenica: Čelik – Zvijezda
Sarajevo: Olimpic – Sloboda
Široki Brijeg: Široki Brijeg – Vitez
Istočno Sarajevo: Slavija – Željezničar
Mostar: Zrinjski – Radnik

4. kolo:

Zvornik: Drina – Radink
Sarajevo: Željezničar – Zrinjski
Vitez: Vitez – Slavija
Tuzla: Sloboda – Široki Brijeg
Gradačac: Zvijezda – Olimpic
Banja Luka: Borac – Čelik
Mostar: Velež – Travnik
Bijeljina: Mladost – Sarajevo

5. kolo

Sarajevo: Sarajevo – Drina
Travnik: Travnik – Mladost
Zenica: Čelik – Velež
Sarajevo: Olimpic – Borac
Široki Brijeg: Široki Brijeg – Zvijezda
Istočno Sarajevo: Slavija – Sloboda
Mostar: Zrinjski – Vitez
Bijeljina: Radnik – Željezničar

6. kolo:

Zvornik: Drina – Željezničar
Vitez: Vitez – Radnik
Tuzla: Sloboda – Zrinjski
Gradačac: Zvijezda – Slavija
Banja Luka: Borac – Široki Brijeg
Mostar: Velež – Olimpic
Bijeljina: Mladost – Čelik
Sarajevo: Sarajevo – Travnik

7. kolo:

Travnik: Travnik – Drina
Zenica: Čelik – Sarajevo
Sarajevo: Olimpic – Mladost
Široki Brijeg: Široki Brijeg – Velež
Istočno Sarajevo: Slavija – Borac
Mostar: Zrinjski – Zvijezda
Bijeljina: Radnik – Sloboda
Sarajevo: Željezničar – Vitez

8. kolo:

Zvornik: Drina – Vitez
Tuzla: Sloboda – Željezničar
Gradačac: Zvijezda – Radnik
Banja Luka: Borac – Zrinjski
Mostar: Velež – Slavija
Bijeljina: Mladost – Široki Brijeg
Sarajevo: Sarajevo – Olimpic
Travnik: Travnik – Čelik

9. kolo:

Zenica: Čelik – Drina
Sarajevo: Olimpic – Travnik
Široki Brijeg: Široki Brijeg – Sarajevo
Istočno Sarajevo: Slavija – Mladost
Mostar: Zrinjski – Velež
Bijeljina: Radnik – Borac
Sarajevo: Željezničar – Zvijezda
Vitez: Vitez – Sloboda

10. kolo:

Zvornik: Drina – Sloboda
Gradačac: Zvijezda – Vitez
Banja Luka: Borac – Željezničar
Mostar: Velež – Radnik
Bijeljina: Mladost – Zrinjski
Sarajevo: Sarajevo – Slavija
Travnik: Travnik – Široki Brijeg
Zenica: Čelik – Olimpic

11. kolo:

Sarajevo: Olimpic – Drina
Široki Brijeg: Široki Brijeg – Čelik
Istočno Sarajevo: Slavija – Travnik
Mostar: Zrinjski – Sarajevo
Bijeljina: Radnik – Mladost
Sarajevo: Željezničar – Velež
Vitez: Vitez – Borac
Tuzla: Sloboda – Zvijezda

12. kolo:

Zvornik: Drina – Zvijezda
Banja Luka: Borac – Sloboda
Mostar: Velež – Vitez
Bijeljina: Mladost – Željezničar
Sarajevo: Sarajevo – Radnik
Travnik: Travnik – Zrinjski
Zenica: Čelik – Slavija
Sarajevo: Olimpic – Široki Brijeg

13. kolo:

Široki Brijeg: Široki Brijeg – Drina
Istočno Sarajevo: Slavija – Olimpic
Mostar: Zrinjski – Čelik
Bijeljina: Radnik – Travnik
Sarajevo: Željezničar – Sarajevo
Vitez: Vitez – Mladost
Tuzla: Sloboda – Velež
Gradačac: Zvijezda – Borac

14. kolo:

Zvornik: Drina – Borac
Mostar: Velež – Zvijezda
Bijeljina: Mladost – Sloboda
Sarajevo: Sarajevo – Vitez
Travnik: Travnik – Željezničar
Zenica: Čelik – Radnik
Sarajevo: Olimpic – Zrinjski
Široki Brijeg: Široki Brijeg – Slavija

15. kolo:

Istočno Sarajevo: Slavija – Drina
Mostar: Zrinjski – Široki Brijeg
Bijeljina: Radnik – Olimpic
Sarajevo: Željezničar – Čelik
Vitez: Vitez – Travnik
Tuzla: Sloboda – Sarajevo
Gradačac: Zvijezda – Mladost
Banja Luka: Borac – Velež

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *