Sarajevo poraženo u odgođenoj utakmici

FK Sarajevo (foto: fksinfo)Večeras je na širokobriješkoj Pecari odigrala odgođena utakmica 9. kola Premijer lige BiH između NK Široki brijeg i FK Sarajevo.

Utakmica je, kako je svima pozanto, odgođena nakon navijačkih nereda i u konačnici ubistva Vedrana Puljića, 4. oktobra 2009. godine. Tribine na kojima su trebali biti navijači bordo tima su večeras, očekivano, bile prazne.

Vrijeme je bilo kišovito, a gledalaca je bilo oko 2'000. Odigrana je dobra utakmica, Sarajevo je, posebno u prvom dijelu pokazalo da se nije došlo braniti kada je imalo i nekoliko šansi, te u nekoliko navrata pogodilo stativu i prećku, dok je drugi dio meča pripao domaćinu.

Širokobriježani su gol Sarajeva načeli u 57. minuti, kada Mišić glavom zakucava za 1-0, a sve je riješeno u 69. minuti kada Wagner pogađa za 2-0, pa ovom pobjedom izbijaju na čelo premijerligaške tabele.