Slavija završila s Evropom

UEFA Evropa ligaFudbaleri Slavije su poraženi na gostovanju u Košicama i završili svoju evropsku avanturu za ovu sezonu.

Predstavnik Bosne i Hercegovine iz Istočnog Sarajeva je nakon poraza na Koševu od 0-2, u Slovačku otputovao tražeći pobjedu.

Tim Zorana Erbeza je imao namjeru već u startu susreta postići jedan gol kako bi u ostatku susreta “ganjao” još jedan, što bi im osiguralo barem produžetke. Ali gol u početku su umjesto njih zabile Košice već u drugom minutu.

Slavija je u nastavku igrala hrabro držeći inicijativu. Nekoliko prilika nije iskorišteno sve do 17. minute kada na scenu stupa čermanović i donosi uzjednačenje od 1-1. Slavije do kraja prvog poluvremena nastavlja sa napadima ali bez rezultata.

U drugom poluvremenu bh. predstavnik ima više od igre ali i više od promašaja, što kažnjavaju domaćini golovima u 55. i 91. minuti susreta.

Istočne Sarajlije su dobrom igrom predstavile Bosnu i Hercegovinu i treba im čestitati jer je obzirom na sve probleme s kojim se susreće naš fudbal ovo više nego značajan rezultat za jedan bosanskohercegovački tim.

Večeras svoj revanš susret u 3. pretkolu Evropa lige, na stadionu Asim Ferhatović Hase igra i Sarajevo protiv švedskog Heslingborga. Gosti su u prvom susretu slavili sa 2:1, što nije nenadoknadiv rezultat i očekujemo od Sarajeva da napravi dobar rezultat i plasira se u nastavak takmičenja.