Željo okončao učešće u Ligi prvaka

Evropski san tima s Grbavice je okončan. Slobodno se može reći da je Viktoria Plzen zasluženo prošla dalje, dok našim fudbalerima treba čestitati na borbenosti.

Amar Osim na Koševu (Sarajevo, 23. juli 2013)

Iako su Sarajlije pripremile sjajnu atmosferu na jućnoj tribini, procjene su da je susretu prisustvovalo više od 15.000 navijača, ekipa FK Željezničara nije uspjela da im uzvrati pobjedom. Željezničar je u revanš susretu drugog pretkola UEFA Lige prvaka, večeras odigranom na koševskom stadionu, poražen od Viktorije Plzen rezultatom 1:2.

Detalj sa utakmice FK Željezničar - Viktoria Plzen na Koševu (Sarajevo, 23. juli 2013)
Detalj sa utakmice FK Željezničar – Viktoria Plzen na Koševu (Sarajevo, 23. juli 2013)

Gosti dolaze u vodstvo već u 5. minuti, kada golman Hadžić očajno interveniše, a iskusnom Wagneru nije bilo teško da pogoditi praznu mrežu. Nakon početnog šoka domaći pokušavaju uzvratiti, ali nova nesreća dolazi već u 10. minuti, kada Benjamin Čolić ostaje na travi, a nakon lječničke intervencije je kolima hitne pomoći sproveden u bolnicu. Mijenja ga Zeljković.

Trenutak kada Prochazka obara Adilovića na ivici šesnaesterca (Sarajevo, 23. juli 2013)

Od 20. minuta gosti igraju s igračem manje, nakon što je Prochazka na samoj ivici šesnaesterca oborio Adilovića koji je bio u izglednoj šansi. I pored viška igrača, Željo ne uspjeva da se nametne, pa Česi već u 30. minuti povećavaju vodstvo na 0:2, kada Svraka gubi loptu, a Kolar dodaje za Petržela, koji zaobilazi golmana Hadžića i zabija.

Željo se iznenada budi u krajem poluvremena, što je konačno urodilo plodom u sudijskom vremenu, kada Jamak postiže prelijep gol glavom nakon asistencije Selimovića. U drugom poluvremenu gosti se u potpunosti povlače, ali i grade neprobojan zid oko svog šesnaesterca, ne dozvoljavajući Plavoj mašini da pronađe put do mreže sve do kraja utakmice. Slobodno se može reći da je Viktoria Plzen zasluženo prošla dalje, dok našim fudbalerima treba čestitati na borbenosti.