4:2 od Švedske

Sportsku rubriku uređuje Roberta Krmpotić

piše: Roberta Krmpotić

Švedske je u prijateljskoj utakmici odigranoj sinoć u Stockholmu pobijedila je odgovarajući tim Bosne i Hercegovine rezultatom 4:2.

Prvo poluvrijeme je proteklo u nadigravanju, gdj eje reprezentacija Bosne i Hercegovine imala laganu inicijativu sve do samog kraja poluvremena kada Toivonen biva viši od Spahića i lobuje golmana Begovića za 1-0.

Već na samom početku drugog poluvremena BiH preko Salihovića, koji iz sjajno izvedenog slobodnjaka šalje loptu u mrežu, poravnava rezultat na 1-1.

Preokret utakmice se desio nakon izlaska Spahića i ulaska Olssona, kada naša odbrana gubi konce, a Šveđani iz ofsajda u kojem su se našla najmanje dva igrača dolazi u vodstvo od 2:1 i rpeluzivaju inicijativu do kraja susreta.

U 82. minuti nam je ponovo Olsson ponovo pogađa za 3-1, a nada u bolji rezultat dolazi nakon pogotka snalažljivog Zeca za 3-2. Međutim, samo dvije minute kasnije Berg postavlja konačnih 4:2 za Šveđane.

Sljedeću prijateljsku utakmicu BiH igra sa Njemačkom 3. juna 2010. godine.