Adnan Redžović je svjetski prvak u kickboksu

Adnan Redžović, svjetski prvak WKA (foto: Feđa Krvavac)U glavnom meču na sportskom događaju u Domu mladih “Noć gladijatora” Adnan Redžović je pred više od 1'000 gledalaca, savladao Belgijanca Sebastiana van Thielena.

Redžović je višestruki prvak Bosne i Hercegovine u boksu, kick boxu i fulkcontactu. U 36 profesionalnih mečeva ostvario je 30 pobjeda, a u martu 2009. godine je u areni Doma mladih osvojio je naslov evropskog prvaka u teškog kategoriji u WKA verziji, dok je 2003. godine u Sarajevu bio je pobjednik K-1 turnira, kada je osvojio titulu “Kralj Koloseuma”. Učesnik je svjetskih i evropskih prvenstvima u kick boxu na kojim za reprezentaciju naše zemlje osvajao medalje.

Pored oovog, sinoč su održane još dvije zvanične borbe.

U prvoj su se, za titulu evropskog prvaka u teškoj kategodiji u WKA verziji, borili Muamer Tufekčić iz Zenice koji je nakon pet rundi savladao Gyorgyja Mihalika iz Mađarske.

U drugoj borbi je najbolji bosanskohercegovački ultimate fight borac Denis Stojnić, ostvario odličnu pobjedu nad Sašom Lazićem iz Srbije nakon namo nekoliko sekundi.

U šest uvodnih K1 i MMA borbi, koje su trajale po tri runde, publika je imala priliku da vidi zanimljive mečeve sa borcima iz šest zemalja.