Banjalučki Borac osvojio KUP BiH

fudbalFudbaleri banjalučkog FK Borac su novi osvajači Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su večeras na Grbavici sa FK Željezničar odigrali neriješeno – 2-2.

Odlična postavka igre Zorana Marića i dvije početničke greške Želje su bile fatalne u prvom poluvremenu, pa Banjalučani dolaze u vodstvo već u 6. minuti kada Miroslav Stevanović, mladi reprezentativac BiH pogađa za vodstvo svog tima. Na 0-2 povisio je Saša Kajkut u 26. minuti, nakon slične situacije kao kdo prvog gola.

Nakon ulaska VIšče, u prvom poluvremenu, Željo dolazi do daha, a već u početku drugog poluvremena, u 49. minuti, isti igrač topovskim udarcem smanjuje na 1-2. Samo 5 minuta kasnije Mirsad Bešlija zabija glavom za 2-2.

Do kraja utakmice je bilo nekoliko prilika s obje strane ali promjene rezultata nije bilo, a obzirom na 1-1 iz prvog finalnog susreta Borac je bio u prednosti i osvojio Kup Bosne i Hercegovine za ovu godinu.