BiH osvojila srebro na Svjetskom prvenstvu u sjedećoj odbojci

Mirzet Duran, igrač OKI Fantomi i reprezentativac BiH u sjedećoj odbojciHerojskom borbom u finalnoj utakmici naši najtrofejniji reprezentativci su uspjeli doći do srebrene medalje.

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci je cijelo Svjetsko prvenstvo u SAD-u odigrala superiorno. Pobjede bez izgubljenog seta u grupi A protiv Libije, SAD, Kanade i Kine,a zatim je u četvrtfinalu nanizan i Brazil sa još jednih 3-0. Prvi koji uspjevaju osvojiti set su Rusi ali to im nije bilo dovoljno protiv izabranika Mirze Hrustemovića koji odnose i polufinalnu pobjedu rezultatom 3-1.

U finalu je na red došao “strašni” Iran, reprezentacija koja je 17 godina bila neprikosnovena u ovom sportu, sve do pojave bosanskoheregovačke reprezentacije na svjetskim takmičenjima.

Odigrano je maksimalnih pet setova. Prva dva seta pripadaju Iranu i činilo se da je sve gotovo, ali su naši HEROJI smogli snage i nevjerovatnom upornošću se potpuno vraćaju u meč izjednačivši na 2-2. Međutim, Iran je u posljednjem setu imao više koncentracije i slavio na kraju rezultatom 3-2.

Naši reprezentativci su, prema vlastitim riječima, samim ulaskom u finale ostvarili cilj, a korak dalje bi bio samo bonus. Ipak, srebrna medalja je sjajna nagrada za njih obzirom da je svima poznato na kakve sve probleme i prepreke u radu i pripremama, najtrofejniji reprezentativci Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci nailaze u domovini, o čemu ćemo pisati dok proslavimo srebro iz Oklahome.