Bosna nadomak osmine finala Lige prvaka

RK Bosna
RK Bosna
Rukometaši sarajevske Bosne BH Gas nadomak su plasmanu u osminu finala Lige prvaka.

Pobjedom u Skenderiji nad rumunskom Constantom – 24:23, Studenti su izbili na četvrto mjesto u Grupi D. Drugom uzastopnom pobjedom bh. prvak našao se na pragu najvećeg uspjeha u historiji kluba – plasmana među 16 najboljih evropskih ekipa.

Nakon bolje igre gostiju u prvom poluvremenu (11:13), Studenti su u nastavku uspostavili ravnotežu na terenu te, kao i u susretu sa Sankt Peterburgom, u samom finišu uspjeli ostvariti još jednu veliku i tešku pobjedu.

U dramatičnoj završnici, kod rezultata 22:22 u 58. minuti, najprije je Mesarić doveo bh. prvaka u vodstvo, ali su ubrzo nakon toga uslijedila isključenja Divkovića i Čakića. Naredni napad gostiju zaustavio je junak susreta – golman Dragan Marjanac, da bi u kontranapadu Bosne Nigerijac Onyejekwe skrivio sedmerac i teško povrijedio Igora Karačića, zaradivši crveni karton. Siguran realizator bio je Petar Kapisoda.

U omjeru igrača 5:4 za goste, Rumuni uspijevaju da smanje na 24:23. Nakon naše izgubljene lopte u napadu, Rumuni su došli u priliku da poravnaju, ali je njihov posljednji šut još jednom zaustavio Marjanac i tako riješio pitanje pobjednika. Uz golmana Marjanca, najzaslužniji za veliku pobjedu ekipe trenera Irfana Smajlagića bio je Karačić sa 11 postignutih golova.

U posljednjem, 10. kolu grupne faze takmičenja Bosna BH Gas 2. marta gostuje kod Flensburga, Constanta dočekuje Ciudad Real, dok će Zagreb biti domaćin Sankt Peterburgu. Za Bosnin plasman u osminu finala potrebno je da konkurenti Sankt Peterburg i Constanta izgube mečeve od favoriziranih Ciudad Reala i Zagreba.