Damir Džumhur se plasirao u kvalifikacije Wimbledona

Novi uspjeh Damira Džumhura njegovo ime je još jednom upisao u historiju domaćeg sporta.

Damir Džumhur
Sarajevski teniser i Davis Cup reprezentativac BiH Damir Džumhur osigurao je plasman u kvalifikacije Grand Slam turnira u Wimbledonu.

Damir Džumhur je jedini naš teniser koji je do sada osvojio Evropsko prvenstvo do 18 godina, te bronzanu medalju na Olimpijskim igrama mladih u Singapuru, a sad je postao i prvi igrač iz Bosne i Hercegovine koji je osigurao 227 ATP poziciju koja ga vodi pravo u London.

Tokom 2011. godine, prve prave u profesionalnoj konkurenciji, osvojio je četiri singl titule, te isto toliko trofeja u dublu. Kao junior bio je 3. na ITF rang-listi. Uspješno je nastupao na najvažnijim juniorskim turnirima u svijetu, među kojima su bili i French Open, Wimbledon i US Open, sve tokom 2010. godine.