Derbi: Sarajevo izjednačilo

U 94. vječitom derbiju gradskih rivala, Sarajevo je u gostima na Grbavici savladalo Želju sa 2:1.

94. vječiti derbi (foto: Feđa Krvavac)

U okviru 13. kola fudbalske Premijer ligi Bosne i Hercegovine na Grbavicu su se danas, po 94. put sastali gradski rivali FK Željezničar i FK Sarajevo.

Željo je dominirao većim dijelom susreta. Na samom početku Stanić i Memišević stvaraju prve prilike za Željezničar ali bez konkretnog rezultata. U jednom od napada Sarajeva, u 19. minutu nakon očajne intervencije Šehića, golman Željezničara pravi prekršaj na Hadžiću. Sudija bez dileme pokazuje na bijelu tačku, a neumoljiv je Alen Škoro za 0-1 za bordo goste. Erupcija oduševljenja je krenula sa sjevera.

Do kraja prvog poluvremena Željo je bio uporan i konstantno stvarao prilike, ali je Alaim sačuvao svoju mrežu.

Igrala se 53. minuta kada su dominantni domaćini došli do poravnanja. Bekrić je ubacio u šesnaesterac, lopta je izbijena na nogu Staniću koji bez dvoumljenja zabija za 1:1.

U 74. minuti, igrač utakmice, Alen Škoro probija po lijevoj strani i pronalazi Jahovića na petercu, a ovaj lako matira Šehića.