Inter sa Bayernom u finalu Lige prvaka

Jose Mourinho i Pep Guardiola

Barcelona, aktuelni osvajači Lige prvaka, sinoć su na Camp Nou uspjeli doći do jednog pogotka što je bilo nedovoljno za prolazak u finale, pa će 22. maja 2010. godine na tribinama Santiago Bernabea biti najbrojniji Italijani i Njemci, odnosno navijači milanskog Intera i minhenskog Bayerna.

Nakon 1972. godine ekipa Intera je konačno opet u finalu Lige prvaka, a za to je sigurno najzaslužniji njen trener Jose Mourinho koji je još jednom sjajnom taktikom zaustavio ekipu Barcelone. Pobjeda od 1:0 koju je kataloncima donio Gerard Pique, golom u 84. minuti, nije bila dovoljna.

Barca je preko Bojana Krkića doduše uspjela postići i drugi pogodak u 92. minuti ali je isti poništen jer je ranije lopta napucana na ruku Yaya Tourea.