Iznenađujuća pobjeda FK Sarajevo

Haskić Sarajevu osigurao iznenađujuću pobjedu

Nermin Haskić u posjedu lopte
Odigrane su fudbalske utakmice 19. kola Premijer lige BiH. Jednu od tekmi je odigralo i FK Sarajevo koje je ugostilo FK Slaviju iz Lukavice.

Bordo momci su uspjeli savladati lukavičane rezultatom 2:1. U razvoju događaja nije sve išlo jednostavno po tims Koševa.

Sve do 24. minute nije bilo velikih uzbuđenja, a onda je na scenu stupio Žarko Karamatić pogađajući mrežu. Gol je poništen zbog ofsajda. Nešto više od deset minuta kasnije FK Slavija dolazi u vodstvo golom Raševića.

Sarajevo je imalo nekoliko prilika u prvom poluvremenu ali ne dolazi do izjednačenja što su navijači na tribinama stadiona “Asim Ferhatović Hase” znali “nagraditi” zvižducima i dobacivanjem.

Bordo tim je u nastavku zaigrao nešto angažovanije, pa u 50. minuti lopta više sretno nego spretno završava u mreži Lukavičana, kada se nakon dodavanja Suljića odbija od jednog igrača FK Slavija za izjednačenje 1:1. Haskić u 65. minuti uspijeva pronaći put do mreže, za iznenađujuću pobjedu blijedog FK Sarajeva.

FK Željezničar gostuje u Mostaru kod Zrinjskog od 18:30 sati.