Kojadinović prekinuo crnu seriju

KK BosnaKošarkaški klub Bosna ASA BH Telecom ostvario je svoju drugu pobjedu u okviru regionalne NLB lige, pobjednom u Zetri nad FMP-om iz Železnika rezultatom 68:66.

Bila je ovo velika pobjeda za Studente u meču u kojem je na klupi sjedio Goran Šehovac, novi trener Bosne. Pobjeda nad FMP-om mogla bi donijeti i pomak na psihološkom planu za viceprvaka Bosne i Hercegovine, te prekid crne serije u kojoj su se bordo momci nalazili posljednje vrijeme.

U veoma izjednačenoj utakmici, Bosnini košarkaši imali su više koncentracije u završnici, a posljednja, četvrta četvrtina bila je prava poslastica za publiku. Posljednjih deset minuta igralo se koš za koš, a nijedna ekipa nije uspjela se odvojiti na značajniju razliku, koja bi mogla garantovati miran ulazak u završnicu utakmice.

U posljednjem minutu ušlo se sa neriješenim rezultatom, 66:66. Sviran je prekršaj na Feliksu Kojadinoviću, a vjerujemo kako je svima ostala kost u grlu jer je nekadašnji reprezentativac stao na liniju za slobodna bacanja, a da je u susretu sa penala gađao 1/7. Međutim, mirna ruka i veliko iskustovo Bosninog playmakera donijeli su pobjedu, na veliko oduševljenje igrača, ali i navijača.

Prvo ime Bosne bio je Seid Hajrić sa 11 poena i 12 skokova, dok je Goran Bajić ubacio 13 poena. Donald Copeland je postigao 11, a Feliks Kojadinović 10, ali uz ključne poene koji su donijeli pobjedu. Vrlo dobar je bio i Božo čurasović sa 9, dok je Suad Šehović prvi put ove sezone ostao ispod deset poena, na samo 5.

Kod gostiju je najbolji bio Mladen Jeremić sa 21 poenom, Nemanja Protić je ubacio 15, a Miroslav Raduljica 10.