Koševo se treslo: FK Sarajevo – FK Levski 3-1

U revanš susretu drugog pretkola Evropa lige na stadionu Asim Ferhatović Hase je večeras FK Sarajevo deklasiralo bugarski tim Levski rezultatom 3:1.

Sjever je poludio (Sarajevo, 26. juli 2012)
Sjever je poludio
(Sarajevo, 26. juli 2012)

Od samog početka susreta bordo ekipa je dominirala travnjakom, da bi igrač utakmice Said Husejinović u 12. minuti zabio za vodstvo domaćina. Potvrda kvalitete bordo tima dolazi već dvije minute kasnije kada Suljić povećava na 2-0.

Sarajevo 3-1 Levski (Sarajevo, 26. jula 2012)
Sarajevo 3-1 Levski
(Sarajevo, 26. jula 2012)

U 32. minuti slijedi čudan trenutak kada rumunski sudija pokazuje na bijelu tačku u šesnaestercu FK Sarajeva. De Carvalho ovaj sudijski poklon koristi i smanjuje na 2-1.

Sarajevo 3-1 Levski (golovi)

U drugom poluvremenu Sarajlije ponovo kreću bombastično, što je urodilo plodom u 62. minuti kada Husejinović vara dvojicu odbrambenih igrača Levskog i probija mrežu gostujućeg gola za fantgastičnih 3-1, kada su prepune tribine koševskog stadiona bukvalno proključale.

FK Sarajevo se u nastavku takmičenja sastaje sa crnogorskom FK Zetom.