Larisa Cerić opet najbolja

Larisa CerićLarisa Cerić, najbolja sportistkinja Bosne i Hercegovine u 2009. godini i članica sarajevskoog džudo kluba Bosna, osvojila je još jedno prvo mjesto, ovaj put na Evropskom kupu za juniorke održanom u Paksu, mađarska.

Prvakinja svijeta u juniorskoj konkurenciji je nastupala u kategoriji iznad 78 kg, pobjedivši sve svoje protivnice maksimalnim rezultatom 10:0.

Najbolja džudo reprezentativka Bosne i Hercegovine je na putu do medalje naprestižnom juniorskom takmičenju došla u borbama protiv Galine Tarasove (Ukrajina), Jessice Valdi (Italija), Yvonne Schildgen (Njemačka), a u finalu je savladala Kseniju Darčuk iz Ukrajine.

Od ostalih bh. reprezentativaca plasmane su ostvarili Stefan Šiljegović (5) i Selma Sejdinović (9).

Ovo je bio jedan od najjačih dosadašnjih turnira na kojem je učestvovalo više od 400 takmičara iz 22 evropskezemlje.

Larisa Cerić nastavlja pripreme za nastupe na još dva međunarodna takmičenja i na kraju na Svjetskom prvenstvu u Tokiju.