Larisa Cerić peta na Evropskom prvenstvu

Larisa Cerić
Sjajna bosanskohercegovačka džudašica Larisa Cerić je osvojila peto mjesto na Evropskom juniorskom prvenstvu, koje je održano u Samokovu, Bugarska.

Naša najbolja sportašica za 2009. godinu i aktualna nositeljica naslova svjetske juniorske prvakinje je na Evropskom prvenstvu, u svoje četiri borbe zabilježila dvije pobjede i dva poraza.

U takmičenju po grupama naša džudistica, inače članica sarajevskog džudo kluba “Bosna”, pobijedila je Ivanu Šutalo (Hrvatska) i Janu Pertservu (Rusija), dok je u polufinalu poražena od Janine Penders (Holandija), koja je kasnije osvojila zlatnu medalju. U borbi za bronzu Larisa je poražena od Kristin Buessow iz Njemačke.

Ipak, svjesni potpune nebrige i neodgovornosti nadležnih u bosanskohercegovačkim sportskim insititucijama, možemo i moramo biti više nego zadovoljni i zahvalni Larisi Cerić, našoj svjetskoj juniorskoj prvakinji, što se i pored svih nedaća uspjeva plasirati čak do 5. mjesta u konkurenciji 345 takmičara i takmičarki iz 42 zemlje, iako smo također svjesni da bi uz barem normalan tretman od strane nadležnih koji se vole slikati nakon velikih uspjeha, Larisa Cerić kao i mnogi sportski i drugi bosanskohercegovački talenti postizali i daleko, daleko bolje rezultate.