Larisa Cerić svjetska juniorska prvakinja u džudou

Larisa CerićMlada bosanskohercegovačka džudašica Larisa Cerić u Parizu je osvojila titulu svjetske juniorske prvakinje.

Osamnaestogodišnja članica džudo kluba Nippon iz Sarajeva do svog najvećeg uspjeha u karijeri i jednog od najvećih u historiji bh. džudoa, došla je pobjedama u pet mečeva u kategoriji preko 78 kg.

Na putu do zlatne medalje maksimalnim rezultatima 10:0 pobijedila je predstavnice SAD-a, Rusije, Litvanije i Finske, dok je finalu bila bolja od aktualne evropske prvakinje iz Ukrajine.

Ovo je samo jedan u nizu uspjeha najperspektivnije bh. sportašice, koja je karijeru počela u Travniku. Ove godine je osvojila srebrenu medalju na Mediteranskim igrama u Pescari, dok je prošle godine osvojila titulu juniorske prvakinje Balkana, peto mjesto na Evropskom juniorskom prvenstvu u Varšavi, te bronzu na seniorskoj Balkanijadi u Nikšiću, Crna Gora.

Na Svjetskom juniorskom prvenstvu učestvovalo je 450 takmičara i takmičarki iz 70 zemalja.