Njemačka i Argentina u četvrtini finala

Odigrane su još dvije utakmice osmine finala na Svjetskom prvenstvu u Južnoj Africi. U prvom današnjem meču Njemačka je deklasirala Englesku rezultatom 4-1, a u večernjem susretu Argentina je bila bolja od Meksika (3-1).

Njemačka 4-1 Engleska

Bio je ovo jedan od susreta kojeg su obilježile sudijske greške, a najveća je bila u prvom poluvremenu kada je čist gol Lamparda besmislena sudijska trojka iz Urugvaja poništila i time promijenila dalji tok utakmice.

Njemačka je povela preko dvostrukog strijelca Miroslava Klosea, koji je sa dva gola na ovoj utakmici istakao kandidaturu za najboljeg strijelca prvenstva. Neuer je ispucao dugu loptu koje je pala dvadesetak metara od gola Engleza. Dok se James premišljao da li da ide na loptu Miroslav Kloese se čupa iz ruku Upsona i zabija za 1-0 Njemačke.

U 32. minuti Ozil i Klose prave smješnim englesku odbranu, lopta dolazi do Muller koji ubacuje za Podolskog na drugoj strani. Slijedi šut u stilu Lukasa Podolskog, skoro iz mrtvog ugla, lopta prolazi kroz noge zbunjenog David Jamesa i odsjeda u mreži za 2-0 Njemačke.

Englezi se vraćaju u život preko krivca za prvi gol Upsona, koji dobro reaguje na ubacivanje Gerrarda za 2-1.

Igrala se 67. minuta kada Njemci su prave sjajan kontranapad u tri poteza. Schweinsteiger majstorski proigrava mlađahnog Mullera, a ovaj kreće na put slave brukajući Jamesa.

Potvrda nadmoći Elfa dolazi već tri minute kasnije, kada Ozil bježi engleskoj odbrani i sjajno sačekuje Mullera koji ovim golom ide na listu najboljih strijelaca prvenstva.

Argentina 3-1 Meksiko

Sudačka je zadnja, a da će to obilježiti ovo prvenstvo jasno je bilo još u grupnoj fazi, kada su između ostalog sudije bile režiseri mnogih nepravdi koje su nepobitno uticale na dalji tok igre.

Danas se to desilo Engleskoj, kojoj je poništen čist gol, dok su na večernjoj utakmici upravo suci Argentini poklonili vodstvo. Se do tada se igralo potpuno ravnopravno, a Meksiko je, kako se činilo, bio opasniji.

Igrala se 25. minuta kada je Tevez, na dodavanje Messija, Argentinu doveo u vodstvo iz dubokog ofsajda.

U 32. minuti, zabuna u odbrani Meksika, tačnije Osorio je poklonio loptu Higuainu koji je to iskoristio da odvede Argentinu na 2-0, i ovim golom se izdvojio na listi najboljih strijelaca, sa 4 postignuta gola.

Nakon što je Rosetti otsvirao kraj prvog dijela, na ulazu u tunel dolazi do koškanja između igrača. Meksikanci nisu bili zadovoljni sudijskim odlukama, a Heinze je stao u odbranu Rosettija i pomoćnika.

U drugom dijelu Argentina agilnija, pa već u 52. minuti, veoma raspoloženi Carlos Tevez velemajstorski zabija za velikih 3-0. Nakon što je primio loptu na 20 metara od gola, pokušao ju je proslijediti kroz odbrambene igrače Meksika, ali lopta mu se vraća na što on reaguje nesvakidašnjim golom u rašlje.

Meksikance se tada bude svjesni da ako žele bilo šta onda moraju napasti. Takvo razmišljanje se konrketizovalo u 71. minuti, kada Hernandez zaobilazi sporog Demichelisa i ljevicom zabija za počasni gol Meksika.