Pobjeda za početak mandata

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prijateljskoj utakmici odigranoj večeras u Sarajevu savladala selekciju Gane rezultatom 2:1.

BiH - Gana 2-1 (Sarajevo, 3. mart 2010)

Susret na sarajevskom olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase” odigran je pred više od 10'000 gledalaca, pod arbitržom Damira Batinića iz Hrvatske.

Izabranici Safeta Sušića, kojem je ovo bio debi na klupi fudbalske reprezentacije BiH, savladali su afričkog viceprvaka Ganu sa 2:1. Golove za BiH postigli su Ibišević u 40. i Pjanić u 65. minuti, a za Ganu Muntari u 22. minuti.

Nogometaši BiH su do pobjede došli zahvaljujući boljoj igri u većem dijelu utakmice. Prvu priliku na utakmici imao je Džeko, ali su prvi u vodstvo došli gosti iz Gane. Muntari je u 22. minuti snažno šutirao sa 20 metara i savladao Hasagića.

Nakon primljenog gola naši u potpunosti preuzimaju inicijativu, a prvu priliku za izjednačenje imaju u 30. minuti preko Džeke koji je šutirao pored gola. Minutu kasnije ni Misimović nije precizan.

Napadačka igra reprezentacije BiH rezultirala je izjednačenjem u 40. minuti. Džeko je uposlio Ibiševića, a napadač Hoffenheima je sa desetak metara zatresao mrežu Gane.

U drugom poluvremenu reprezentativci BiH igraju napadački. Gana u 49. minuti, nakon greške golmana Begovića dolazi u priliku za novo vodstvo, ali mrežu spašava Salihović zaustavivši loptu na samoj gol liniji.

U 65. minuti Pjanić šutira i sa 25 metara zabija iza leđa Agyeija.