Pobjeda Želje u gostima, Olimpik efikasan ali remi

radost RođenihPrve utakmice nove sezone Premijer lige BiH nagovijestile su zanimljivu sezonu koja, sudeći po svemu, neće biti lišena ni utakmice van travnjaka.

Naime utakmica u Trebinju između domaćeg Leotara i novog premijerligaša Rudara počela je s 20 minuta zakašnjenja, a kao razlog se navedeni neizmirena dugovanja kluba iz Prijedora preme N/FS BiH. Šta se dogodilo za tih 20 minuta nije baš najjasnije, da li je netko iskeširao dugove odmah na Policama ili ne, uglavnom utakmica je odigrana i Leotar je slavio pobjedu 1:0.

Priču dana ispričao je Velež koji je s 5:0 demolirao Travnika kojem, sudeći prema danas viđenom, pripreme u Švicarskoj nisu mnogo pomogle. Rođeni su predvođeni kapetanom i dvostrukim strijelcem Džananom Zaimovićem, kojem su se pridružili još Džafić, Velagić i Duraković, slavili uvjerljivu pobjedu. Spomenimo i da je vratar gostiju Nurković obranio penal Kajtazu.

Oslabljeni prvak Zrinjski porazom je ušao u novu sezonu. Nakon dominacije u prvih 30 minuta plemići su posustali što je domaćin Zvijezda znala kazniti.

U lokalnom derbiju Borac je kao gost potpuno nadigrao Laktaše i slavio pobjedu 0:2. Vranješ je Banjalučane doveo u vodstvo u 18. minuti, a konačan rezultat postavio je Darko Ljubojević, pojačanje Borca pristiglo upravo iz Laktaša.

U kasnim subotnjim susretima 1. kola Premijer lige, sarajevski Željezničar je odnio prvu i to gostujuću pobjedu protiv uvijek neugodnog zaničkog čelika, dok je novajlija u skupu najboljih sarajevski Olimpik, na domaćem terenu bio efikasan i izvukao bod protiv Modriče.

Treći sarajevski premijerligaš, FK Sarajevo svoju prvu ovosezonsku premijerligašku utakmicu igra u nedjelju od 20 sati.