Pobjede Sarajeva i Željezničara, poraz Slavije

Alen ŠkoroU okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je na Koševu sa 3:0 svladalo Leotar. Dva pogotka za bordo momčad postigao je Alen Škoro, a jednom se u listu strijelaca upisao Alen Avdić.

Novi trener Sarajeva, Mirza Varešanović, debitovao je pobjedom. Sarajevo je danas u svim segmentima fudbalske igre nadigralo goste iz Trebinja i sasvim zasluženo došlo do nove pobjede.

Izabranici Mirze Varešanovića furiozno su ušli u utakmicu i već u 3. minuti došli su do vodstva. Avdić je dobro ubacio, Jahović sve to pratio i pronašo Škoru koji postiže svoj jedanaesti pogodak u Premijer ligi. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, iako je bordo momčad imali nekoliko prilika.

Susret je rješen u 70. minuti kada Alen Avdić postiže pogodak za 2:0, a za konačnih 3:0 ponovo je pogodio Alen Škoro koji se tako na listi najboljih strijelaca izjednačio sa Džafićem.

Amar OsimFudbaleri Željezničara nastavili su sa pobjedničkom serijom. Danas su izabranici Amara Osima u Prijedoru sa 2:0 svladali domaći Rudar, a strijelci za momčad sa Grbavice bili su Bešlija i Bekrić.

Željezničar grabi ka tituli! Nakon današnje pobjede sve je izvjesnije da će titula doći na Grbavicu. Amar Osim i njegovi izabranici već dugo vremena ne znaju za poraz, a velikom nizu nepobjedivosti ne nazire se kraj.

Utakmica u Prijedoru nije bila neke zavidne kvalitete. Gotovo svih 90 minuta igralo se na sredini terena, a susret je rješen u posljednjih pet minuta.

Momčad sa Grbavice u vodstvo je doveo nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine, Mirsad Bešlija, a tačku na i stavio je Samir Bekrić pogotkom sa 11 metara u sudijskoj nadoknadi vremena.

Od ostalih sarajevskih klubova, Slavija je na gostovanju u Banja Luci poražena sa 3-1, dok će Olimpik u nedjelju na stadionu Asim Ferhatović Hase dočekati zeničkog Čelika.