Pobjedu Želje zasjenio huliganski incident

fudbalGolovima Bekrića sa bijele tačke, te Bajića nakon prekida, Željo je slavio pobjedu nad Slavijom rezultatom 2:0.

Ipak, nova tri boda plavih ostaće u sjeni događaja iz 88. minute kada je jedan od navijača Želje sa sjeverne tribine utrčao na teren i udario golmana Lukavičana Dujkovića, koji je morao biti iznesen sa terena.

Gosti su u jednom trenutku čak željeli napustiti teren, ali su ipak nastavili utakmicu, dok je huligan, koji je udario golmana Dujkovića, izveden u pratnji policajaca.

Inače, Željezničar je poveo golom Bekrića sa bijele tačke iz desete minute. Prethodno je Bućan promiješao odbranu Slavije i pao nakon jednog duela sa Tadićem, što je za sudiju Čuića bio jedanaesterac. Lukavičani su protestvovali zbog njegove odluke, a još žešći su bili dvije minute poslije kada je na suprotnoj strani, nakon duela sa Ćulumom, pao Tadić. Međutim, pištaljka glavnog sudije se nije oglasila.

Željo je prilike za povećanje vodstva u prvom dijelu propustio preko Ćuluma i Harisa Bešlije, čije udarce je odbranio vrlodobri Dujković, dok je Slavija češće pokušavala iznenaditi Šehića iz daljine. Međutim, golman plavih bio je prilično siguran, uprkos klizavom terenu.

Nastavak susreta donosi nešto bolju igru gostujućeg tima, koji je preko Spalevića, dva puta, te Ščepanovića opasno zaprijetio Želji. Međutim, umjesto izjednačenja stigao je pogodak u mreži Lukavičana, kojeg potpisuje Bajić, kojem je ovo bio drugi uzastopni prvenstveni pogodak. Bekrić je izveo skraćeni korner, a Bajić glavom matirao Dujkovića.

Tokom cijelog meča na Grbavici kiša je otežavala igračima oba tima.