Poraz Sarajeva u Tuzli: Utakmica prekidana zbog navijačkih nereda

Sloboda vs. Sarajevo (Tušanj, Tuzla, 27. februar 2010)Sloboda je u danas na Tušnju sasvim zasluženo savladala Sarajevo u utakmici 16. kola Premijer lige BiH.

U prvom dijelu utakmice prva ozbiljnija prilika donijela je i pogodak. Domaći su nakon akcije po desnoj strani i asistencije Mujića preko novajlije Damira Smajlovića došli u vođstvo u 32. minuti. Ipak nisu imali dovoljno koncentracije u odbrani da na odmor odu sa većom prednošću. U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Sarajlije su iskoristili lošu reakciju domaće odbrane i preko Muminovića izjednačili na 1:1. Igrači Slobode su smatrali da je gol postignut iz nedozvoljene pozicije čemu je umnogome kumovao drugi asistent Zoran Taborin iz Zvornika koji je u jednom momentu pokazao na ofsajd ali se predomislio.

U nastavak susreta Sloboda je ušla puno ofanzivnije, što joj se veoma brzo i isplatilo. U 51. minuti Okanović je zamalo savladao Alaima, koji je samo minut poslije napravio katastrofalnu grešku nakon centaršuta Krasića. Slomić ovaj poklon pretvara u novo vođstvo Slobode.

Sarajevo pokušava doći do izjednačenja ali Ihtijarević u 54. minuti gađa samo prečku. U narednom napadu domaćih u prilici je Smajlović ali njegov šut nije dovoljno jak i precizan.

U 63. minuti na tribini na kojoj su bili smješteni navijači Sarajeva dolazi do komešanja, čupanja stolica i kamenovanja te sudija Ognjen Valjić iz Banja Luke, na prijedlog delegata Radislava Kundačina, prekida susret dok nije ispražnjen taj dio tribine. Pauza je trajala šest minuta.

U trećoj minuti osmominutne sudijske nadoknade Tuzlaci iz kontranapada preko Smajlovića stavlja tačaku na ovaj susret pobjedom od 3:1.