Poraz u Skenderiji

KK Bosna u napaduKošarkaši Bosne su poraženi u Skenderiji rezultatom 83:86.

Pred 3000 ljudi KK Bosna ASA BHT pružila je izuzetno borbenu i hrabru igri, ali nije uspjela osvojiti 2 boda.

Bez Ikonića i Ovčine Bosna se uspjela odlično suprotstaviti Zagrepčanima. Cibosi su došli samo s jednom namjerom – pobjediti, jer im je ova pobjeda bila neophodna u borbi za Final Four.

Studenti su odlično krenuli sa utakmicom “uzevši” prvu četvrtinu rezultatom 23:20, tokom koje su imali do sedam poena prednosti. Do poluvremena Cibona preokreće rezultat i u neizvjesnoj završnici stiže do pobjede 86:83.

U redovima Bosne najbolje su odigrali Ivanović sa 31 postignutim košem, 4 skoka i 2 asistencije, i čorđević koji je zabio 17 koševa. U redovima Cibone dominirali su Kus, Calloway i Anderson.

U pretposljednjem kolu Bosna u petak ugošćuje ekipu Krke, a nakon toga putuju u “nemoguću misiju” protiv Partizana u Beogradu.