Prva pobjeda Damira Džumhura za Wimbledon

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur pobijedio je u svom prvom meču kvalifikacija za Wimbledon.

Damir Džumur
Mladi Sarajlija je savladao Čeha Dušana Lojda rezultatom 2:0, po setovima 7:6 i 6:1.

Ovo je još jedan veliki uspjeh Damira Džumhura, tenisera koji je do sada došao najbliže nastupu na ovom prestižnom turniru.

Damir će se u drugom krugu kvalfikacija sastati sa igračem iz Izakom Van Der Merweom iz Južne Afrike.

Damir Džumhur je jedini naš teniser koji je do sada osvojio Evropsko prvenstvo do 18 godina, te bronzanu medalju na Olimpijskim igrama mladih u Singapuru.

Tokom 2011. godine, prve prave u profesionalnoj konkurenciji, osvojio je četiri singl titule, te isto toliko trofeja u dublu. Kao junior bio je 3. na ITF rang-listi. Uspješno je nastupao na najvažnijim juniorskim turnirima u svijetu, među kojima su bili i French Open, Wimbledon i US Open, sve tokom 2010. godine.