Sarajevo ide dalje!

grb, FK Sarajevo, BiHNakon susreta za srčani udar, u kojem je Sarajevo gubilo od samog početka, bordo momci su, u nastavku revanš susreta 3. pretkola Evropa lige, uspjeli sustići negativan skor iz prvog susreta preko Hadžića i Avdića.

90 minuta je završeno istim rezultatom (2-1), za domaćina, kao i u prvom susretu u Švedskoj, nakon čega se zbog identičnog rezultata, pristupilo produžecima.

Nakon što ni u produžecima nije bilo promjene rezultata, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Nakon, nikom drage, lutrije i igre sa živcima Sarajevo je uspjelo pronaći put za nastavak takmičenja zahvaljujući promašaju Makondelea u drugoj ruci izvođenja penala i tako ostalo jedini klub koji Bosnu i Hercegovinu predstavlja u Evropskim takmičenjima u aktuelnoj sezoni.

Čestitke i zahvalnost bordo momcima na dobroj igri i zalaganju!