Kategorije
Sportski almanah

Sarajevo izbilo na 2. mjesto, Željo bilježi još jedan poraz u gostima

FK Sarajevo, KoševoSarajevo je sa uvjerljivih 3:0 savladalo mostarske Rođene i trenutno zauzima drugo mjesto na premijerligaškoj tabeli.

Treba napomenuti da nisu odigrane sve utakmice 25. kola Premijer lige BiH. Glavni konkurenti za mjesta u vrhu su Slavija koja je večeras doživjela poraz u Zenici, dok Sloboda gostuje u Širokom brijegu,a Zrinjski dočekuje fenjeraša Posušje u nedjelju.

Bordo momci nastavljaju niz sjajnih igara u proljetnoj polusezoni. Nakon boda u susretu sa Slobodom u prošlom kolu, večeras su porazili Velež sa uvjerljivih 3:0. Sarajevo od samog početka kreće s napadima prema golu Veleža. Oko 3'000 navijača je bilo na nogama već u 13. minutu kada je Maksumić na ubacivanje iz kornera najviši u skoku i glavom šalje loptu u mrežu gostiju. Do kraja prvog dijela igre prednost Sarajlija se udvostručila.

U 37. minuti Kadrić griješi, Škoro krade loptu i proigrava mladog Plisku koji je neumoljiv sa pet metara za 2:0 što je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor. U drugom dijelu Sarajevo nastavlja napade na gol Veleža. Potvrda takve igre dolazi u 75. minuti kada je Hadžić oboren u kaznenom prostoru gostiju Veleža, a Marinko Jelić pokazuje na penal. Siguran realizator je Alen Škoro.

Što se tiče učinka Mostaraca, oni su svoj prvi udarac u okvir gola uputili u 86. minuti utakmice.

U sljedećem kolu Sarajevo ide u goste uvijek neugodnoj Modriči. Poželimo bordo pulenima sretan put i nove bodove, nove pobjede!

Željezničar je i u Orašju nastavio loše predstave u gostima. Još jedan poraz ali za razliku od prethodnih gostovanja ovaj put su barem zatresli mrežu domaćina.

Orašje je povelo golom Matijasa Pejića nakon 20 minuta igre, a prednost udvostručuje Zlatko Mikić. Počasni gol za Željezničar postiže Semir Mujkanović u samom finišu susreta.