Sarajevo remijem do prolaza

Bordo ekipa sa gostovanja na Malti donosi prolaz u nastavak takmičenja u Evropa ligi.

Asmir Suljić, FK Sarajevo
FK Sarajevo je remijem (4:4) protiv jako dobre ekipe Hiberniansa, i zahvaljujući pobjedi na Koševu (5:2), osigurala utakmicu s Levskim za sedam dana.

Prvo poluvrijeme je odigrano nevjerovatnim tempom, a rezultat od 4-3 za Hibernians dovoljno govori šta se sve izdešavalo tokom prvog dijela.

Hadžić u 11. minuti na asistenciju Gujića pogodio prećku, da bi dvije minute kasnije doveo Sarajevo u vodstvo, na dodavanje Suljića – 1:0. Dias uzvraća u 22. minuti za 1-1. Već u sljedećem napaldu FK Sarajevo ponovo vodi, kada Huseinović proigrava Suljića, koji udarcem po zemlji zabija za 2:1. Igrala se 27. minuta kada Sesar izvodi korner, a Hadžić glavom trese mrežu Hiberniansa – 3:1.

Bordo momci se nakon visokog vođstva opuštaju, što koristi domaćin otimajući loptu na sredini terena, Lima gura za Diasa koji je sa sedam metara savladao Adilovića za 2:3. Na scenu stupa Farrugia, koji golovima u 40. i 44. minuti preokreće rezultat na 4:3. Kako je Maltežane krenulo kraj prvog poluvremena je našima dobrodošao.

U drugom poluvremenu smo gledali daleko bolji Hibernians, koji je očitao lekciju fudbalerima FK Sarajevo. Iako su se redale šanse jedn a za drugom, što srećom, što zahvaljujući dobrom Adiloviću, golova u njegovoj mreži više nije bilo. Sarajevo je izgledalo potpuno izgubljeno i da su protiv sebe imali jačeg protivnika ovakva igra sigurno ne bi prošla nekažnjeno. Na kraju još treba spomenuti posljednji gol na utakmici, kada rezervista Šunjevarić u 90. minuti spašava obraz tima s Koševa. Konačni rezultat je 4-4.

Sarajevo se u drugom pretkolu sastaje sa Levskim iz Sofije, ekipom daleko jačom od Hiberniansa, pa bi se, ukoliko se želi nastviti putovanje Evropom treba pristupiti daleko ozbiljnije i konkretnije nego je to bio slučaj u večerašnjoj utakmici.