Sarajevo u gostima deklasiralo Kozaru

FK Sarajevo opravdalo ulogu favorita, donoseći značajna tri boda sa gostovanja u Prijedoru.

FK Kozara 1-3 FK Sarajevo
Mreža Kozare se prvi put zatresla u 20. minuti kada u opštoj gužvi koja se desila u kaznenom prostoru FK Kozare, Sulejman Krpić asistirao za Matiju Matka kojem je recentan udarac sa udaljenosti od deset metara, po zemlji bio dovoljan da se upiše u strijelce i dovede Bordo tim do vodstva.

U drugom poluvremenu FK Kozara se vraća bombom Bojana Letića. Naime, u 62. minuti golman gostiju Adilović obara Dejana Kojića, a sudija Živković pušta prednost. Letiću je preostalo samo da natrči i zabije za izjednačenje 1:1.

Sarajevo u 85. minuti uspijeva ponovo povesti. Nakon ubacivanja iz kornera, u šesnaestercu je najviši Ivan Tatomirović, koji glavom šalje loptu iza leđa nemoćnog Dalibora Kozića.

Utakmicu je zaključio najbolji igrač na utakmici Asmir Suljić. Nakon karakterističnog prodora po desnom krilu Suljić gađa donji desni ugao gola FK Kozare za 1:3.