SFK 2000 Sarajevo osvajanjem Kupa BiH nastavljaju dominaciju

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo su osvojile naslov pobjednica ovogodišnjeg fudbalskog Kupa Bosne i Hercegovine za žene, čime su osvojile duplu krunu u takmičarskoj sezoni 2015/16 i nastavile dominaciju u bosanskohercegovačkom fudbalu za žene.

SFK 2000 Sarajevo, pobjednice KUP BiH 2015-16

U finalnoj utakmici Kupa BiH za žene, odigranom u Trening centru Zenica, bordo fudbalerke su savladale ŽFK Radnik Bumerang iz Bijeljine uvjerljivim rezultatom 6-0. Već u četvrtoj minuti su izabranice Samire Hurem došle u vodstvo, kada je Armisa Kuč šutirala, a lopta se odbila do Alise Spahić, koja postiže gol. Uskoro je Selma Kapetanović povisila rezultat, dok je Aida Hadžić u 24. minuti pogodila prečku. Treći pogodak za bordo ekipu je djelo Azre Numanović, koja je nakon ubacivanja Armise Kuč postigla gol glavom. U posljednim trenucima prvog poluvremena Armisa Kuč pogađa prećku.

Već u četvrtom minutu drugog djela utakmice novi gol za Sarajke. Alisa Spahić je atraktivnim dodavanjem pronašla Selmu Kapetanović, čiji udarac završava iza leđa golmanice Radnika. Armisa Kuč se nakon dodavanja Jasne Đoković ponovo upisuje u strijelce u 59. minuti, a uskoro nakon toga postiže i svoj drugi gol, za konačnih 6-0, a pehar Kupa Bosne i Hercegovine za žene će po trinaesti put biti stavljen u vitrine SFK 2000 Sarajevo.

Nakon utakmice trenerica pobjedničkog tima Samira Hurem je izjavila: ‘Čestitam igračicama. Igrale su lijepo i publika je imala šta da vidi. Trofeji su nam cilj svake godine. Radimo kvalitetno i to se isplati. Ostaje nam da se spremimo za evropske utakmice.’ S druge strane, trener Radnika Dragan Jevtić čestitao je Sarajkama na uspjehu i rekao: ‘Ekipa SFK 2000 je opravdala ulogu favorita. Najorganizovaniji su klub u državi i zasluženo su došle do trofeja. Nama je čast što smo se plasirali u samu završnicu takmičenja.’