Categories
Sportski almanah

Bosna i Hercegovina je viceprvak Evrope u karateu

Nakon finalnih borbi protiv Francuske, Karate reprezentacija Bosne i Hercegovine je osvojila srebrenu medalju u ekipnoj konkurenciji na 48. evropskom prvenstvu u karateu koje je upravo okončano Budimpešti. BH. karatisti su u kvalifikacijama pobijedili ekipe Poljske, Portugala, Crne Gore, a u meču za plasman u finale savladana je Slovenija. Momci koji su ostvarili ogroman uspjeh […]

Categories

Karatisti BiH u finalu Evropskog prvenstva

Muška karate reprezentacija Bosne i Hercegovine plasirala se u finale 48. Evropskog prvenstva, koje je održava u Budimpešti. Najbolji bh. karatisti su u kvalifikacijama pobijedili odgovarajuću nacionalne selekcije: Poljske rezultatom 3:0, istim rezultatom su savladili i Portugalce, zatim Crnu Goru rezultatom 3:2, dok je rezultat odmjeravanja snaga sa Slovenijom za plasman u finale bio 3:2. […]