Williams i Nadal potvrdili nadmoć

Završen je ovogodišnji prestižni teniski turnir u Wimbledonu. Očekivani pobjednici, u ženkoj konkurenciji Serena Williams, u muškoj konkurenciji Rafael Nadal, su samo potvrdili svoju nadmoć u današnjem tenisu.

Serena Williams i Rafael Nadal, pobjednici Wimbledona 2010

Serena Williams (SAD), inače prva teniserka na svijetu, je u jučerašnjem finalnom susretu pregazila Zvnarjevu i odbranila naslov pobjednice Wimbledona, čime je osvojila svoju trinaestu Grand Slam titulu.

Rafael Nadal (Španija), također prvi reket svijeta, osvojio je svoj drugi naslov pobjednika na Wimbledonu. U finalnom meču je pobijedio sa 3-0, a protivnik mu je bio senzacionalni Tomaš Berdych (Češka Repšublika) koji je u četvrtini finala savladao Roger Federera.

Ovogodišnji wimbledon karakteriše i jedan nesvakidašnji rekord koji su nakon meča koji je trajao nevjerovatnih 11 sati i pet minuta odigrali John Isner (SAD) i Nicolas Mahut (Francuska).

Isner je, nakon 70:68 u petom setu, uspio savladati Mahuta, u meču koji je trajao tri dana. Logično je da je ovaj meč, obzirom na svoje trajanje, donio pregršt rekorda koje će teško neko oboriti u skorije vrijeme. Tako je Isner imao 112 as udaraca, dok je Mahut imao devet manje.