Željezničar i Slavija uzeli po tri boda

FK Željezničar, Samo je jedan grijeha je vrijedanNogometaši Širokog Brijega, Slavije i Laktaša ostvarili su pobjede u 21. kolu Premijer lige BiH, dok su mečevi u Gradačcu i Trebinju okončani bez pobjednika.

Široki Brijeg je na Pecari savladao Modriču sa 2:0 golovima Šilića (19.) i Varee (30.), a istim rezultatom Slavija je u Lukavici pobijedila Rudar. Strijelci su bili Regoje (9.) i Milinković (52.).

Laktaši su savladali Sarajevo sa 2:1. Domaći su poveli u 7. minuti golom Mikića, a na 1:1 je poravnao Hadžić u 55. minuti. Pobjedu Laktašima donio je Zečević u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Sarajevo je susret okončalo sa devet igrača, pošto su isključeni Maksumić u 72. i Muminović u 78. minuti.

Susret u Gradačcu između Zvijezde i Slobode završen je rezultatom 2:2. Strijelci za Zvijezdu bili su Savić (62.) i Delić (67.), dok su golove za Slobodu postigli Mujić (50.) i Jogunčić (87.).

Nogometaši Željezničara su u Sarajevu savladali ekipu Travnika sa 2:0. Strijelci su bili Bekrić (73.) i Višća (86.). Petom pobjedom u proljetnom dijelu prvenstva plavi sa Grbavice preuzeli su prvo mjesto na tabeli, s istim brojem bodova kao drugoplasirani Borac.

Pobjedu su ostvarili i nogometaši Čelika, koji su na Bilinom polju savladali Velež sa 2:1. Golove za zeničku ekipu postigli su Obuća (5.) i Dilaver (43.), dok je strijelac jedinog gola za Velež bio Aličić u 60. minuti.

U posljednjoj utakmici kola Zrinjski je pobijedio ekipu Borca sa 3:0. Het-trik je postigao Krešimir Kordić (67’, 81’, 89’).

Jedini susret bez golova odigrali su Leotar i Olimpik u Trebinju.