Željina petarda protiv Čelika

Večeras je sarajevski FK Željezničar odigrao prvenstvenu utakmicu sa zeničkim NK Čelikom. Rezultat je impozantan 5:0.

Plavi momci, FK Željezničar Sarajevo
Momci u plavom, FK Željezničar Sarajevo
Sve je počelo kad je Samir Bekrić u 7. minuti centrirao na glavu Muamera Svrake za prvo slavlje u Dolini ćupova. 1-0 za FK Željezničar. Uz nekoliko izglednih prilika s obje strane, mreže su mirovale do kraja prvog poluvremena.

Plava lokomotiva se ponovo zahuktava u 52. minuti kada Nermin Jamak gađa donji desni ćošak gola gostiju za Željinih 2-0. Petnaest minuta je trebalo da Željo dođe i do trećeg gola, kada Adilović gura loptu za Bekrića koji zabija za 3-0.

Niz se nastavlja kada Bekrić gađa prećku, a Adilović natrčava na odbijenu loptu smješta je po četvrti put u gol crveno-crnih. Tačku na i stavlja Nermin Jamak u samom finišu utakmice, donoseći Želji tri boda sa uvjerljivih 5-0 nad neugodnim NK Čelikom.