Željo sretno do bodova, Stajić koban za Sarajevo

bakljadaU današnjim susretima sarajevskih premijeligaša učinak je podijeljen.

Dok je Sarajevo u poslijepodnevnim satima doživjelo neugodan poraz od Modriče, Željo je više sretno nego spretno došao do nova tri boda. Treći sarajevski premijerligaš FK Olimpik je jučer u Vrapčićima doživio težak poraz od Veleža – 4:1.

FK Sarajevo je odiralo i drugu utakmicu ovosezonske Premijer lige BiH. Na prvom ovosezonskom gostovanju u Modriči, Bordo tim je doživio visok poraz od 3-0.

Nakon evropskih uspjeha fudbaleri Sarajeva nisu imali snage za prvenstveni meč. Iako su primili čak tri gola puleni Mehmeda janjoša nisu bili bez šansi ali bez rezultata.

FK Modriča je bolje otvorila susret, a svoju terensku inicijativu krunisala je u 28. minuti, kada Stajić postiže pogodak za 1:0. Do 70. minute rezultat se nije mijenjao, a onda Stajić iz jedanaesterca postiže za 2:0 i rješava pitanje pobjednika. Kujundžić je bio strijelac trećeg gola za domaćine.

Željezničar je na Grbavici dočekao nimalo laganog protivnika iz Širokog brijega. Ovo se ispostavilo tačnim tokom cijelog susreta, obzirom da je Široki imao nešto više od igre i izglednije šanse.

Utakmica nije bila na nivou premijerligaša iako uzbuđenja nije nedostajalo. Kod Željezničara je primjetan problem realizacije, jer nemaju problem dolaska do gola ali onda nastupaju problemi zadnjeg pasa.

Široki je ostao i bez jednog igrača zbog dva žuta kartona, a Mešanović je pred kraj susreta uspio sebi stvoriti prostor i zabiti za puni učinak u ovoj sezoni.

Ne treba izostaviti ni sjajnu podršku sa tribina Grbavice gdje je bilo nekoliko hiljada ljubitelja Želje, a desila se i redovna bakljada pred kraj prvog poluvremena.