Remi garniran incidentom

hapšenje huliganaSarajevo nije uspjelo doći do pobjede nad Širokim ni nakon pete međusobne utakmice ova dva tima. Domaći su odigrali odlično prvo i vrlo loše drugo poluvrijeme, susret je završio 1:1, pa je bod otišao na Pecaru.

Sarajevo je od početka susreta imalo terensku inicijativu na svojoj strani u dvoboju sa Širokim. Domaći su fudbaleri stvorili nekoliko dobrih prilika, ali se na prvi gol čekalo do 19. minute. Nakon kornera sa lijeve strane, najviši u skoku bio je Faruk Ihtijarević i dovodi bordo tim u prednost.

Domaći su tokom prvih 45 minuta igre bili daleko bolji protivnik na terenu, a najzaslužniji što Široki nije primio još golova bio je sjajni golman Dejan Bandović, koji je zaustavio šuteve Beloševića, Škore i Avdića, pa se na odmor otišlo sa prednošću domaće ekipe od 1:0.

Već u petoj minuti nastavka Široki je izjednačio. Akciju je počeo nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Mirko Hrgović, koji je prošao po lijevoj strani i centrirao za Wagnera, koji glavom pogađa mrežu iza Muhameda Alaima za 1:1. Samo tri minute kasnije, Hamzagić je imao sjajnu priliku da izjednači, ali iz odlične prilike šutira preko gola.

Igra domaće ekipe raspala se u drugom dijelu, a pogotovo nakon što je iz igre isključen Dudo, pa je Sarajevo ostalo sa desetoricom u polju. Pred sami kraj susreta vrlo dobri Bandović je mogao postati tragičar, nakon što je prilikom istrčavanja promašio loptu, ali Alen Škoro se nije najbolje snašao. U pretposljednjoj minuti Škoro je imao novu sjajnu šansu, ali iz dva pokušaja nije uspio ugroziti gol Bandovića.

Haris Handžić je u 92. minuti šutirao iz slobodnog udarca, ali je Bandović ponovo bio junak i spasio bod timu sa Pecare.

Međutim, kada je sudija odsvirao kraj, navijači Sarajeva iziritirani rezultatom, ali i Upravom bordo kluba, uletili su u teren, sukobili se sa malobrojnim zaštitarima, te srušili i kućice za rezervne igrače. Huligani su potom krenuli u pohod na zapadnu tribinu, koja je demolirana.

Sukobi su se potom prenijeli i na dio ispred stadiona, gdje su se huligani razbježali po dolasku specijalnih jedinica policije.

Jedno je sasvim jasno: Premijer liga Bosne i Hercegovine postala je neuslovna i nesigurna za igru. Iz kola u kolo smo svjedoci sve većih nereda na bh. stadionima i vrijeme je da se možda domaće takmičenje i prekine.