Fudbalerke i fudbaleri BiH savladali Bugarsku i Poljsku

Danas su odigrane utakmice dvaju fudbalskih reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Mlada fudbalska reprezentacija BiH (U-19)

Poljska – BiH 1:3

U prijateljskom susret odigranom u Poljskoj, danas je mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine (U-19) slavila protiv odgovarajuće selekcije Poljske rezultatom 3:1.

Najbolji mladi reprezentativci BiH su poveli u trećoj minuti golom Armina Ćerimagića. Sredinom prvog poluvremena je došlo do izjednačenja, da bi izabranici Tonija Karačića odmah zatim ponovo poveli. U prvom poluvremenu je postignut i konačan rezultat, kada je Armin Hodžić golom u 31. minuti, podvukao crtu za 1:3 u Legnici.

Fudbalerke: BiH – Bugarska 3:1; Makedonija – BiH 1:0

Najbolje fudbalerke Bosne i Hercegovine

Ženska kadetska reprezentacija BiH (U-17), u okviru drugog kola Razvojnog turnira UEFA-e, koji se igra u makedonskoj Strumici, doživjela minimalan poraz od odgovarajuće selekcije Makedonije.

Sljedeću utakmicu naše najbolje fudbalerske igraju u petak od 11 sati protiv Crne Gore. U prvom kolu su odabranice selektora Ilije Lucića savladale svoje konkurentkinje iz Bugarske rezultatom 3:1.

Kadetkinje BiH su već osvojile turnir u Umagu, a namjera im je osvojiti i ovaj turnir čime bi se sjajna generacija bh. fudbalerki upisala u historiju.