Kup BiH je opet plave boje!

Na Komitetu za normalizaciju je da poduzme sve mjere u sprječavanju divljanja bilo koje vrste, a posebno fašističkih na fudbalskim stadionima. Očekujemo sankcije i debelu kaznu domaćinu za sramotnu organizaciju finalne KUP utakmice.

Detalj sa finalne utakmice Kupa BiH: NK Široki Brijeg - Željezničar (Široki Brijeg, 16. maj 2012)

Iako se očekivao juriš Širokobriježana od prve minute zbog gola zaostatka iz prvog susreta, izabranici Marijana Bloudeka nisu previše riskirali. Igrali su oprezno, a u takvoj igri nisu puno pokazali. Željezničar je u prvom dijelu bio bolji, ali nakon 45 minuta pogodaka nije bilo.

Prvu priliku na utakmici, imali su gosti u četvrtoj minuti. Benjamin Čolić se ubacio s desne strane i pucao s nekih 12 metara, Luka Bilobrk uz malu nesigurnost brani. Tri minute kasnije, kapiten Širokog Dalibor Šilić izašao je sam pred Adnana Gušu, ali je dosuđen ofsajd. Do kraja prvog dijela nismo više vidjeli prave prilike, osim pokušaja Varee. U 16. minuti Zeba je pokušao iz daljine, ali lopta otišla dva metra pokraj desne stative Bilobrka. Minutu kasnije je Zeba centrirao s desne strane, Vernes Selimović na pravoj stativi glavom šutira, ali lopta ide pokraj stative.

U 20. minuti Josip Kvesić, bivši igrač Širokog, pucao je s ruba kaznenog prostora, lopta otišla preko gola Bilobrka. Minutu kasnije je Adilović s 14 metara izokreta pucao ravno u Bilobrka. U 27. minuti odličan udarac Bekrića, Bilobrk je izbacio u korner. Uzvratio je Brekalo dalekometnim pokušajem, koji ide preko gola. U 33. minuti velika prilika za domaće. Jadranko Bogičević je pogriješio, Varea izašao sam pred Gušu, ali se bivši golman bh. reprezentacije odlično postavio i odbranio pokušaj Argentinca. Adilović je nakon ubačaja Nermina Zolotića ui 38. minuti isprve pucao preko gola. Do kraja prvog dijela na drugoj strani je još Marciano pokušao, no bio je to slab udarac.

Furiozno je krenulo drugo poluvrijeme. U 47. minuti Jure Ivanković topovski šutira sa 22-23 metra, no malo pored Gušine lijeve stative. Odgovor Plavih je stigao ubrzo. Zeba je sjajno izveo slobodnjak po sredini s nekih 20-ak metara, zatresao se vanjski dio mreže. Domaći strateg Marijan Bloudek ubacio je u igru Gorana Zakarića i Mateu Roskama, a iz igre izvadio Baiana i Vareu.

Izgledalo je kao da gosti imaju rezultatski zaostatak, jer Široki nije pokazivao previše želje. Do posljednjih desetak minuta mirno stanje na terenu, gdje se igralo uglavnom između dva šesnaesterca, a onda malo uzbuđenja. Čudesno je Gušo spasio svoj gol u 82. minuti. Imao je rezervista Zakarić mat-poziciju da dovede Široki u vodstvo, ali veteran na golu Želje ponovo je pokazao sve svoje golmanske kvalitete. Do kraja susreta izabranici Amara Osima sačuvali su prednost i osvojili duplu krunu.

Pehar za pobjednika Kupa BiH

Ne smije se zaboraviti sramota koju su večerašnjoj utakmici donijeli tzv. navijači Širokog Brijega, koji su po ko za koji put izviždali himnu svoje države, a čuli su se i bolesni povici “Hajmo ustaše”, “Ubi Turčina”, “Možemo i bez tebe Federacijo”, itd. Na Komitetu za normalizaciju je da poduzme sve mjere u sprječavanju divljanja bilo koje vrste, a posebno fašističkih na fudbalskim stadionima. Očekujemo sankcije i debelu kaznu domaćinu za sramotnu organizaciju finalne KUP utakmice.