Olimpic remizirao u debitantskom evropskom nastupu

Po izuzetno sparnom vremenu svoju prvu evropsku utakmicu danas je u okviru prvog pretkola Evropske lige odigrao FK Olimpic na stadionu Asim Ferhatović Hase, gdje je ugostio Spartak iz Trnave. Oba tima su postigla po jedan gol, pa će Spartak u revanš susretu imati prednost domaćeg terena.

Admir Raščić i Lukas Gressak u borbi za loptu (Sarajevo, 02. juli 2015)

Najmlađi sarajevski premijerligaš je u utakmicu ušao borbeno s imperativom pobjede na domaćem terenu, ali već od samog početka je bilo jasno da Spartak nije došao da se brani. U 14. minuti Olimpic je poveo golom Borisa Pandže (1-0). Osim Pandžinog gola, u prvom poluvremenu vrijedi spomenuti prečku koju je pogodio napadač Admir Raščić, krajem prvog dijela utakmice.

Dalibor Pandža je nakon postizanja gola za Olimpic (Sarajevo, 02. juli 2015)

U nastavku su mreže mirovale sve do 69. minute, kada je u igru ušao igrač Spartaka Emir Halilović. Iz prvog kontakta s loptom postigao je gol za izjednačenje. Olimpic je pokušavao doći do novog vodstva ali više od stative nije moglo.

Igrači Olimpica u prvom evropskom nastupu (Sarajevo, 02. juli 2015)

Pred evropskim debitantima iz Sarajeva je težak zadatak da za sedam dana u Trnavi ostvare rezultat koji bi im donio plasman u drugo pretkolo Evropske lige, ali nada umire posljednja.