Pobjeda i poraz

Odigrano je 16. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine. Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović Hase slavilo protiv zeničkog Čelika, dok je Željezničar poražen na svom gostovanju u Tuzli.

SARAJEVO 1-0 ČELIK
Rezime utakmice bi bio taj da je Damir Hadžić u 56. minuti zatresao mrežu Zeničana i postavio kako se kasnije ispostavilo konačan rezultat, dok je trener bordo tima Mehmed Janjoš zbog prigovora i nesportskog ponašanja dvadeset minuta ped kraja zaradio crveni karton.

SLOBODA 0-1 ŽELJEZNIČAR
Plavi su nesretno poraženi u Tuzli 1:0. Jedini pogodak na utakmici je autogol Edina Cocalića koji u 18. minuti pogađa vlastitu mrežu. Tim sa Grbavice je pred kraj prvog poluvremena ostao sa igračem manje kada je Memišević zbog drugog žutog kartona morao napustiti utakmicu. Treba istaći vrlo dobrog golmana Željezničara Ibrahima Šehića, zahvaljujući kojem poraz nije bio i veći.